×

Lisbon David Anderson Jr./Sr. High School Honor Roll

All A

Senior:

Cassandra Brandt, Ariel Davidson, Amanda French, Lexie Gentry, Trenton Kliner, Alivia Leyman, Nicolas Mundy, Isabell Perez, Zane Tray, Laura Waters

Junior:

Emily Armstrong, Blayne Brownfield, Megan Chludzinski, Kaitlyn Clark, Jackson Cornwell, Mallory Gallo, McKenzie Gentry, Aaron Hinchliffe, Julia Leko, Olivia McCoy, Garett Medure, Brianna Simons

Sophomore:

Alexis Bricker, McKenna Dailey, Joseph Diludovico, Kara Diludovico, Mya Emmerling, Robert Harris, Parker Henthorne, Gavin Peppel, Adolfo Ramos, Rowan Toalston, Justyce Vrable

Freshman:

Adyson Andric, Bailey Brandt, Zoey Clark, Haiden Colvin, Kadynce Gordon, Madelyn Lowther, William-Jacob Timmons

8th Grade:

Elizabeth Baker, Emma Bibbee, Brooklyn Cousins, Hunter Dailey, Destiny Grey, Kathryn Hawthorne, Alexander Schreffler, Trevor Siefke, Joseph Storey

7th Grade:

Abigail Beil, Kolt Cappitti, Isabella Cornwell, Alissa Greathouse, Kaitlyn Gushert, Marshall Hall, Luke Kraft, Gretchen Miller

6th Grade:

Ellie Bibbee, Troy Burlingame, Madelyn Clow, Chloe Dowd, Emma Everett, Joshua Mackey, Lilly Pacola, Kamryn Peruchetti, Addison Rhodes, Benjamin Weber

Honor Roll

Senior:

Michael Davis, Daniel Fox, Reagan Frantz, Melinda McGuire, Michael Miller, Tea Peppel, Blake Reynolds, Coltan Vollnogle, Michael Waugh

Junior:

Brandy Achberger, Leah Achberger, Madison Adkins, Grace Beil, Chloe Davis, Taylor DeLand, Christopher Dunn, Madelyn Liberati, Emma Lockhart, Hillary Logston, Aeryn Sheridan, Adam Spencer, Callie Steed, Emmalin Thompson, Brookelynn vanGiesen, Madelyn Wells

Sophomore:

Asha Achberger, Jade Crooms, Matthew Dillon, Jaidynn Entrikin, Tylar Girten, Jacob Gushert, Madison Haifley, Harlie Kale, Tabitha Ketchum, Ayden Korda, Anna Marshalek, Joseph Percic, Nicole Stone, Gabrielle Storey, Hunter Sturgeon

Freshman:

Brynn Buckley, Matthew Davis, Kyle Duffy, Daniel Hammon, Amber Hays, Alivia Pahanish, Paige Wright

8th Grade:

Ava Brothers, Reese Carpenter, Lynnsey Dean, Nicholas Freeman, Jada Hoprich, Alexis Kelly, Anastasia Kupka, Cooper Mollenkopf, Tate Wallen, Hannah Weems

7th Grade:

Ethan Bailey, Timothy Brandon, Abigail Brooks, Zachary Brown, Nathan Cramer, Ayana Douglas, Ian Duffy, Michaela Farson, Michael Gough, Isabella Lannon, Dale Leyman, Lauren Steed, Marcus Timmons

6th Grade:

Abigail Ammon, Brady Carpenter, Kadence Dunn, Lorraine Korda, Madelyn Marshalek, Evadna McKnight, Marcus Miller, Hannah Sprouse, Khloe Wedberg

Merit Roll

Senior:

Mariah Brown, Tori Bowersock, Nevaeh Burkholder, Benjamin Coleman, Kaden Crawford, Lillian Downard, Jaikep Entrikin, Joseph Fisher, Jonathan McCoy, Cheyanne Schreffler, Elycia Smith, Justice Snyder, Skyler Swabey, Austin Whitacre, Carlie Zimmermann

Junior:

Ellie Emmerling, Jacob Grodhaus, Nathaniel Hallock, Autumn Heninger, Kiana Howe, Mackenzie Mohat, James Mrugala, Sundra Sacconi, Abram Simms, Zane Tullis, Larry Woods

Sophomore:

Kylea Anderson, Josiah Brown, Riley Brown, Jessa Cunningham, Alexzander Eltringham, Brayden Flory, Jade Johnson, Paige Johnson, Brooklynn Jones, Haley Melody, Ryan Preston, Braydon Reynolds, Carter Rowe, Freeman Runner, Hailey Sandoe, Halie Smith, Nathanael Smith, Ryan Stauffer, Grant Underwood

Freshman:

Tyler Palmer, Kiera Schreffler, Shaun Sutton, James Walter

8th Grade:

Lucas Almy, Ryan Carpenter, Austin Dailey, Cami Freeland, Wesley Gaskill, Morgan Lively, Olivia May, Gage Owens, Adam Rankin, Kyrstin Reckner, Samuel Spooner, Logan Stauffer, Peyton Swanson, Caleb Trevino, Garrett Wallace, Alysa Wells

7th Grade:

Alex Brown, Alyssa Brown, Raylynn Ensell, Marah Householder, Julia Long, Cheyanne Nez, Xander Sutton, Wyatt Yost

6th Grade:

Olivia Anchondo, Andrea Bowser, Lucas Brown, Lylah Brown, Brady Chamberlain, John Clark, Mark Cunningham, Paxton Henthorne, Ashton Hinchliffe, Nicholas Ketchum, Brandon Kibler, Nevaha Martin, Joy Smith, Jayden Smyth, Stefanee Stacey, Colt Tullis, Kaedin Ulbrich, Gauge Vitullo

COMMENTS