×

OHSAA REGIONAL FOOTBALL PAIRINGS

Division I State Semifinals

Friday, Nov. 29, 7 p.m.

Home team listed first.

Sites announced Sunday, Nov. 24

Region 4 vs. Region 2

Region 1 vs. Region 3

Division I Regional Finals – Friday, Nov. 22. Pairings shown with regional seed and record.

Region 1: 1 Mentor (12-0) vs. 2 Lakewood St. Edward (11-1) at Parma Byers Field at Robert M. Boulton Stadium

Region 2: 1 Springfield (11-1) vs. 3 Dublin Coffman (10-2) at London Bowlus Field

Region 3: 4 Groveport-Madison (10-2) vs. 2 Pickerington Central (11-1) at Columbus St. Francis DeSales Alumni Stadium

Region 4: 4 Cincinnati Elder (10-2) vs. 3 Cincinnati Colerain (11-1) at Mason Dwire Field at Atrium Stadium

Division II State Semifinals

Friday, Nov. 29, 7 p.m.

Home team listed first.

Sites announced Sunday, Nov. 24

Region 5 vs. Region 6

Region 8 vs. Region 7

Division II Reginal Finals – Friday, Nov. 22. Pairings shown with regional seed and record.

Region 5: 1 Massillon Washington (12-0) vs. 3 Akron Archbishop Hoban (11-1) at the University of Akron InfoCision Stadium-Summa Field

Region 6: 1 Avon (12-0) vs. 2 Avon Lake (11-1) at North Ridgeville Ranger Stadium

Region 7: 1 Toledo Central Catholic (12-0) vs. 6 Lewis Center Olentangy (7-5) at Tiffin Columbian Frost-Kalnow Stadium

Region 8: 1 Cincinnati La Salle (10-2) vs. 3 Harrison (11-1) at West Chester Lakota West Firebird Stadium

Division III State Semifinals

Friday, Nov. 29, 7 p.m.

Home team listed first.

Sites announced Sunday, Nov. 24

Region 9 vs. Region 10

Region 11 vs. Region 12

Division III Regional Finals – Friday, Nov. 22. Pairings shown with regional seed and record.

Region 9: 4 Aurora (12-0) vs. 6 Chardon (10-2) at Solon Stewart Field

Region 10: 5 Sandusky (9-3) vs. 2 Mansfield Senior (11-1) at Clyde Stadium

Region 11: 1 Columbus Bishop Hartley (11-1) vs. 2 Plain City Jonathan Alder (12-0) at Hilliard Darby Stadium

Region 12: 4 Hamilton Badin (9-3) vs. 7 Trotwood-Madison (9-3) at Miamisburg Holland Field

Division IV State Semifinals

Saturday, Nov. 30, 7 p.m.

Home team listed first.

Sites announced Sunday, Nov. 24

Region 15 vs. Region 13

Region 16 vs. Region 14

Division IV Regional Finals – Saturday, Nov. 23. Pairings shown with regional seed and record.

Region 13: 1 Perry (12-0) vs. 2 Poland Seminary (10-2) at Austintown-Fitch Greenwood Chevrolet Falcon Stadium

Region 14: 8 Clyde (8-4) vs. 6 Ottawa-Glandorf (9-3) at Findlay Donnell Stadium

Region 15: 1 Newark Licking Valley (12-0) vs. 7 Carroll Bloom-Carroll (10-2) at Columbus St. Francis DeSales Alumni Stadium

Region 16: 1 Cincinnati Wyoming (12-0) vs. 7 Germantown Valley View (10-2) at Cincinnati Princeton Mancuso Field at Jake Sweeney Automotive Stadium

Division V State Semifinals

Saturday, Nov. 30, 7 p.m.

Home team listed first.

Sites announced Sunday, Nov. 24

Region 19 vs. Region 20

Region 17 vs. Region 18

Division V Regional Finals – Saturday, Nov. 23. Pairings shown with regional seed and record.

Region 17: 1 Kirtland (12-0) vs. 2 Akron Manchester (9-3) at Bedford Bearcat Stadium

Region 18: 1 Oak Harbor (12-0) vs. 2 Orrville (11-1) at Elyria Mercy Field at Ely Stadium

Region 19: 1 Ironton (11-1) vs. 2 West Lafayette Ridgewood (12-0) at Nelsonville-York Boston Field

Region 20: 4 West Liberty-Salem (11-1) vs. 2 West Jefferson (11-1) at Sidney Memorial Stadium

Division VI State Semifinals

Friday, Nov. 29, 7 p.m.

Home team listed first.

Sites announced Sunday, Nov. 24

Region 23 vs. Region 24

Region 21 vs. Region 22

Division VI Regional Finals – Friday, Nov. 22. Pairings shown with regional seed and record.

Region 21: 1 New Middletown Springfield (12-0) vs. 2 Mogadore (11-1) at Canfield South Range Ralph and Doris Witmer Field

Region 22: 8 Carey (7-5) vs. 3 Howard East Knox (12-0) at Marion Harding Ohio Health Field at Harding Stadium

Region 23: 5 Anna (11-1) vs. 3 Archbold (11-1) at Lima Senior Spartan Stadium

Region 24: 4 Covington (10-2) vs. 6 Mechanicsburg (10-2) at Piqua Alexander Stadium

Division VII State Semifinals

Saturday, Nov. 30, 7 p.m.

Home team listed first.

Sites announced Sunday, Nov. 24

Region 27 vs. Region 25

Region 28 vs. Region 26

Division VII Regional Finals – Saturday, Nov. 23. Pairings shown with regional seed and record.

Region 25: 1 Cuyahoga Heights (10-1) vs. 2 Lucas (10-2) at Canal Fulton Northwest Don Schalmo Field at Dr. Martin Smilek Stadium

Region 26: 1 Leipsic (11-1) vs. 3 Hamler Patrick Henry (9-3) at Defiance Fred Brown Athletic Complex

Region 27: 1 Canal Winchester Harvest Prep (11-1) vs. 2 Newark Catholic (9-3) at Westerville Central Warhawk Field

Region 28: 8 New Bremen (9-3) vs. 2 Maria Stein Marion Local (10-2) at Wapakoneta Harmon Field