×

DISTRICT SOCCER ALL-STARS

2019 Youngstown District Scholastic Soccer Coaches All-Stars

ALL-COUNTY AWARDS — BOYS

Mahoning/Columbiana Large First Team

Tom Landry South Range

Jacob Regule South Range

Mason Matiste Poland

Brian Yauger Boardman

Calder Lenhart Ursuline

Dylan Morton Austintown Fitch

Luke Johnson West Branch

Michael Debord Beaver Local

Tyler Cole Canfield

Nick Colette Salem

Logan Weaver South Range

Zachariah Kassem Poland

Jake Hughes Boardman

Griffin Barton Ursuline

Evan Sahli Austintown Fitch

Avery Francis West Branch

Kaden Mckenzie Beaver Local

Nick Hartman Canfield

Mahoning/Columbiana Large School

Honorable Mention

Mark Naples South Range

Justice Gonzalez Poland

C.J. Cordon Boardman

Greg Morgione Ursuline

Alec Herman Austintown Fitch

Cole Miller West Branch

Chase Flati Beaver Local

Adam Schrock Canfield

Alex Croxall Salem

——

Mahoning/Columbiana Small School

First Team

Kade Blake United Local

Sean McKarns United Local

Dakota Shaffer Crestview

Chris Brown Columbiana

Justin Durkin Cardinal Mooney

Josh Welch East Palestine

Hayden Stewart Heartland Christian

Cameron Robinson Campbell

James Simkins Jackson Milton

Casey Lemasters Wellsville

Gavin Steiskal Leetonia

Keaton Widlicka United Local

Tanner Daub Crestview

Ashton Kakavros Columbiana

Zachary Saunders Cardinal Mooney

Brandon Turcola East Palestine

Micah Direnzo Heartland Christian

Luke Collins Campbell Memorial

Mahoning/Columbiana Small School

Honorable Mention

Luke Medure United Local

Cory Dewell Crestview

Caleb Buchheit Columbiana

Nick Jadue Cardinal Mooney

Matt Garcia East Palestine

Sebastian Sharo Heartland Christian

Moises Diaz Campbell Memorial

Kayna Yasher Jackson Milton

C.J. Heffner Wellsville

Ella Gregorino Leetonia

——

ALL-COUNTY AWARDS — GIRLS

Mahoning/Columbiana Large School

First Team

Chloe Kalina Canfield

Angelina Mangie Canfield

Carolyn Boccierri Poland

Sam Plocher West Branch

Julia Yauger Boardman

Bailey Fritz Austintown Fitch

Danica Taylor Beaver Local

Krista Barley Salem

Olivia Baber Struthers

Hannah Stein Canfield

Mia Marantis Poland

Haley Jones West Branch

Lily Essad Boardman

Sydney Spencer Austintown Fitch

Jensen Britt Beaver Local

Annie Davidson Salem

Taylor Susany Struthers

Ally Stein Canfield

Mahoning/Columbiana Large School

Honorable Mention

Sarah Egolf Austintown Fitch

Hailey Russell Beaver Local

Emma Tokarsky Boardman

Morgan Carey Canfield

Sara Bushaw Poland

Hannah Kelm Salem

Grace Bishop Struthers

Jillian Pidgeon West Branch

——

Mahoning/Columbiana Small First Team

Kylee Kosek Springfield

Grace Venturella Springfield

Hannah Minor United Local

Mackenzie Avery Cardinal Mooney

Gabby Lamparty South Range

Olivia Puhalla Ursuline

Taylor Mellington Crestview

Lily Marsco Columbiana

Mary Grace Mason Springfield

Brooke Courtney United Local

Gia Diorio Cardinal Mooney

Alexis Giles South Range

Marisa Fiorini Ursuline

Kayla Best Crestview

Rogan Stryffeler Columbiana

Anjelina Booksing Springfield

Emily Sadler United Local

Grace Raymer Cardinal Mooney

Mahoning/Columbiana Small School

Honorable Mention

Adrianna Goehing Columbiana

Madison Lindsay Crestview

Keelee Torma Cardinal Mooney

Alyssa Tracy South Range

Rebecca Catlos Springfield

Kendyl Daggy United Local

Marissa Fiorini Ursuline

Abby Woodward Valley Christian

——