×

PREP TRACK

At Beaver Local Tuesday

BOYS RESULTS

TEAM STANDINGS: 1. Indian Creek (103), 2. Beaver Local (83), 3. Steubenville Central (74), 4. Youngstown Mooney (35), 5. Heartland Christian (18).

3200 RELAY: Indian Creek 9:52.8; 110 HURDLES: James Monte (BL) 15.2; 100 DASH: Malcolm Walker (IC) 11.3; 800 RELAY: Indian Creek 1:36.0; 1600 RUN: Sebastian Sharo (HC) 5:09.5; 400 RELAY: Steubenville Central 50.1; 400 DASH: Logan Davis (IC) 52.8; 300 HURDLES: James Monte (BL) 43.4; 800 RUN: Patrick Kuebler (SC) 2:08.0; 200 DASH: Malcolm Walker (IC) 23.8; 3200 RUN: Sebastian Sharo (HC) 11:22.9; 1600 RELAY: Indian Creek 4:19.8; DISCUS: Kyle Jornigan (YM) 137-2; SHOT PUT: Kyle Jornigan (YM) 49-0 1/4; LONG JUMP: Roan Kovach (IC) 18-8 3/4; HIGH JUMP: Tremare Jackson (IC) 5-6.

GIRLS RESULTS

TEAM STANDINGS: 1. Beaver Local (108), 2. Steubenville Central (77 1/2), 3. Indian Creek (61 1/2), 4. Youngstown Mooney (53), 5. Heartland Christian (22).

3200 RELAY: Youngstown Mooney 11:52.0; 100 HURDLES: Teddi Kinsey (BL) 16.8; 100 DASH: Rebecca Boster (SC) 14.1; 800 RELAY: Steubenville Central 1:56.5; 1600 RUN: Sloane Lewis (IC) 5:40.8; 400 RELAY: Steubenville Central 53.3; 400 DASH: Gia Diori (YM) 65.1; 300 HURDLES: Teddi Kinsey (BL) 49.9; 800 RUN: Rebecc Bodo (SC) 2:35.8; 200 DASH: Teddi Kinsey (BL) 27.6; 3200 RUN: Corin Turkovich (BL) 12:57.5; 1600 RELAY: Indian Creek 4:19.8; DISCUS: Sara Mazzaferro (IC) 83-0; SHOT PUT: Elliott Haley (BL) 28-0; LONG JUMP: Kodi Kinsey (BL) 15-11; HIGH JUMP: Brooke Talbot (BL) 5-0.

At Columbiana Tuesday

BOYS RESULTS

TEAM STANDINGS: 1. United (119), 2. Columbiana (75 1/2), 3. East Liverpool (56 1/2), 4. Ursuline (47), 5. Toronto (38), 6. Southern (33).

3200 RELAY: United 8:50.3; 110 HURDLES: Jaret Hahn (UN) 15.7; 100 DASH: Bradly Sloan (S) 11.4; 800 RELAY: United 1:38.5; 1600 RUN: Daniel Frase (UN) 4:55.2; 400 RELAY: Columbiana 47.1; 400 DASH: Zach Simon (UR) 51.5; 300 HURDLES: Joey Bable (C) 42.1; 800 RUN: Kameron Seaman (UN) 2:10.0; 200 DASH: Zach Simon (UR) 23.2; 3200 RUN: Landry Hardcastle (U) 10:59.4; 1600 RELAY: United 3:43.4; DISCUS: Nathan Miller (UN) 115-5; SHOT PUT: Trent Wright (T) 40-0 3/4; LONG JUMP: Joey Bable (C) 20-8 1/4; HIGH JUMP: Cameron Beverly (EL) 5-10.

GIRLS RESULTS

TEAM STANDINGS: 1. United (122 1/2), 2. Columbiana (85 1/2), 3. East Liverpool (72), 4. Ursuline (36), 5. Toronto (28), 6. Southern (19).

3200 RELAY: United 10:45.8; 100 HURDLES: Addisyn Galeoti (EL) 18.0; 100 DASH: Julia Rapp (C) 13.4; 800 RELAY: United 1:56.3; 1600 RUN: Ellie Marhefka (UN) 5:44.8; 400 RELAY: Columbiana 54.4; 400 DASH: Caroline Aey (UR) 63.0; 300 HURDLES: Addisyn Galeoti (EL) 52.8; 800 RUN: Ellie Marhefka (UN) 2:30.2; 200 DASH: Julia Rapp (C) 27.6; 3200 RUN: Laney Porreca (T) 14:38.9; 1600 RELAY: United 4:27.9; DISCUS: Miyah Martin (UR) 94-1; SHOT PUT: Bridget Szabo (C) 30-3; LONG JUMP: Lily Marsco (C) 13-7 1/2; HIGH JUMP: Isabella Irwin (T) and Jessica Mackey (EL) 4-6.

——