CROSS COUNTRY RESULTS

BOYS RESULTS

STANDINGS: 1. Salem (18), 2. East Palestine (77), 3. United (83), 4. Columbiana (100), 5. Beaver Local (162), 6. Heartland Christian (164), 7. Crestview (166), 8. East Liverpool (173).

INDIVIDUAL LEADERS

1. Hunter Christopher (Salem) 17:7.3; 2. Trey Double (Salem) 17:39; 3. Daniel Frase (United) 18:01; 4. Cameron Christopher (Salem) 18:19; 5. Jacob McLachlan (Salem) 18:21; 6. Grant Menough (Salem) 18:28; 7. Cole Rutledge (East Palestine) 18:31; 8. Owen Kirkland (Salem) 18:52; 9. Andrew Cunningham (East Palestine) 18:56; 10. Marcus Reed (Southern) 19:17.

11. Sebastian Sharo (Heartland) 19:23; 12. Davin Koskinen (Salem) 19:26; 13. Joshua Kataro (United) 19:30; 14. Jackson Kemats (Salem) 19:34; 15. Ryuichiro Takamoto (Columbiana) 19:35; 16. Darius Beck (Salem) 19:37; 17. Jeremy Miller (Crestview) 19:42; 18. Landry Hardcastle (United) 19:47; 19. Lucas Ziegler (Salem) 19:47; 20. Matthew Garcia (East Palestine) 19:49.

21. Ashton Bowser (Beaver) 19:50; 22. Zachary Thorpe (East Palestine) 20:10; 23. Jackson Bussard (Columbiana) 20:11; 24. Eli Moore (Crestview) 20:27; 25. Caleb Shafer (Salem) 20:29; 26. Nick Krusely (Columbiana) 20:44; 27. Brannan Smith (East Liverpool) 20:47; 28. Wilson Corbisello (Salem) 20:56; 29. Ben Scheets (Salem) 21:07; 30. Nick Brewer (Salem) 21:08.

31. Evan Kenneally (Columbiana) 21:19; 32. Andrew Schach (Columbiana) 21:24; 33. Zachary Nastari (United) 21:26; 34. Alex Miller (Beaver) 21:28; 35. Dominic Fertsch (East Palestine) 21:29; 36. Jacob Kataro (United) 21:34; 37. Seth Ameduri (Salem) 21:37; 38. Kaden Dowdell (Beaver) 21:37; 39. Dominic Ludt (East Palestine) 21:38; 40. Sam Osborn (Heartland) 21:47.

41. Damien Phillips (Heartland) 21:48; 42. Dorian Plecha (Columbiana) 21:59; 43. Nate Burnell (Columbiana) 22:00; 44. Cade Rohm (Salem) 22:04; 45. James Morris (Salem) 22:08; 46. Alex McFarland (Salem) 22:18; 47. Antonio Doerr (East Liverpool) 22:19; 48. Collin Wonner (Crestview) 22:26; 49. Tommy Goodchild (Salem) 22:37; 50. Curtis Ebert (Southern) 22:48.

51. Justin Buchheit (East Liverpool) 23:05; 52. Gabe Snyder (Untied) 23:08; 53. Hunter Gardner (East Liverpool) 23:09; 54. Nicholas Cope (East Liverpool) 23:24; 55. Nathan Latshaw (East Liverpool) 23:24; 56. Phillip Braslawsce (Beaver) 23:28; 57. Noah Garvin (East Palestine) 23:38; 58. Greggory Wright (Lisbon) 23:41; 59. Eli Strohecker (Columbiana) 23:50; 60. Caleb Long (Columbiana) 23:51.

61. Samuel Davis (Columbiana) 23:52; 62. George Bosworth (East Palestine) 23:53; 63. Joel Morgan (Heartland) 24:02; 64. Jon Beveridge (Crestview) 25:10; 65. Anthony DeMarco (East Liverpool) 25:11; 66. Eric Ji (Columbiana) 25:15; 67. Joey Donofrio (Heartland) 25:27; 68. Brady Smith (Beaver) 25:27; 69. Kenneth Avery (Salem) 25:30; 70. Rowen Brinker (United) 26:32.

71. Patrick Ludt (East Palestine) 26:34; 72. Jacob Cline (Beaver) 27:23; 73. Noah Salopek (Columbiana) 27:24; 74. Cooper Figley (East Palestine) 27:31; 75. Cade Karnosh (East Liverpool) 27:45; 76. David Smith (Salem) 28:09; 77. Sean Fitzgerald (East Liverpool) 28:22; 78. Josh Kiger (East Liverpool) 29:36; 79. Hank McNichol (Crestview) 32:02; 80. Joshua Mohney (East Palestine) 32:10.

81. Jacob Gushert (Lisbon) 32:12; 82. Shayne Scragg (Crestview) 34:01; 83. Caleb Moore (Crestview) 34:06; 84. Dalton Rothwell (Crestview) 34:16; 85. Konner Thomas (East Palestine) 57:36.

——

GIRLS RESULTS

STANDINGS: 1. Salem (25), 2. East Palestine (66), 3. Beaver Local (89), 4. East Liverpool (90), 5. United (107), 6. Heartland Christian (122), 7. Lisbon (189).

INDIVIDUAL LEADERS

1. Haley Rozeski (Salem) 20:48.5; 2. Carly Hall (Salem) 21:29; 3. Darshay Foster (East Liverpool) 21:33; 4. Clara Double (Salem) 21:37; 5. Hope Figley (East Palestine) 21:51; 6. Ellie Marhefka (United) 21:58; 7. Hannah Logston (Beaver) 22:02; 8. Halle Cochran (Salem) 22:32; 9. Emily Zimmerman (East Palestine) 22:52; 10. Alanee Davidson-Chuck (Salem) 22:56.

11. Corin Turkovich (Beaver) 22:58; 12. Faith Figley (East Palestine) 23:21; 13. Heather Bishop (East Palestine) 23:31; 14. Marissa Geiss (Heartland) 23:48; 15. Teddi Kinsey (Beaver) 24:08; 16. Stephanie Johnson (Heartland) 24:15; 17. Jade Watt (United) 24:40; 18. Brianna Brewer (Salem) 24:44; 19. Kylie Miller (East Liverpool) 24:50; 20. Payton Murphy (Salem) 24:58.

21. Abigail DeLong (East Liverpool) 25:11; 22. Allie Murray (Salem) 25:13; 23. Morgan Morris (East Liverpool) 25:42; 24. Elana Rupert (United) 25:53; 25. Jeanna Morgan (Heartland) 26:27; 26. Macey Austin (Salem) 26:42; 27. Linsey Vulgamore (East Liverpool) 26:44; 28. Brooklyn Coles (Beaver) 26:45; 29. Olivia Wilson (Salem) 26:53; 30. Samantha Evans (Leetonia) 27:14.

31. Cady McLaughlin (East Palestine) 27:27; 32. Megan Chludzinski (Lisbon) 27:52; 33. Riley Solmen (Salem) 27:53; 34. Haley Brant (Salem) 27:58; 35. Colby Burton (United) 28:03; 36. Kodi Kinsey (Beaver) 28:03; 37. Kenzie McKinnon (East Liverpool) 28:153; 38. Abbey Crawford (United) 28: 15; 39. Alexis Solmen (Salem) 28:36; 40. Ella Russell (Heartland) 28:36.

41. Jade Brown (East Liverpool) 29:17; 42. Brennah Osborn (Heartland) 29:19; 43. Reagan Emmerling (Lisbon) 30:23; 44. Alexcia Hughes (East Palestine) 31:29; 45. Delaney Riggle (East Liverpool) 31:49; 46. Faith Kaneck (Leetonia) 32:04; 47. Hannah Rossi (Heartland) 32:33: 48. Kayla Grant (Columbiana) 33:00; 49. Nina Moruzzi (Salem) 33:10; 50. Rebekah Silver (Columbiana) 33:20.

51. Lauren McCarty (Beaver) 33:24; 52. Katie Chludzinski (Lisbon) 33:40; 53. Isabella Rothwell (Crestview) 33:51; 54. Marisa Spooner (Lisbon) 34:24; 55. Madison Cline (Crestview) 35:06; 56. Brooke Schwerha (Beaver) 35:26; 57. Braylee Jones (United) 35:39; 58. Halie Smith (Lisbon) 35:46; 59. Sydney McDaniels (Columbiana) 35:46; 60. Savannah Jones (East Palestine) 35:47.

61. Sammi Voorhees (Beaver) 43:21; 62. Danielle Spurio (East Palestine) 43:35; 63. Mykenzee Hawk (East Palestine) 43:36; 64. Erin Dattilio (Columbiana) 44:21.

——

JUNIOR HIGH BOYS RESULTS

STANDINGS: 1. Salem (37), 2. Heartland Christian (56), 3. Southern Local (59), 4. United (87), 5. Columbiana (130).

INDIVIDUAL LEADERS

1. Kaleb Nastari (United) 12:08.9; 2. Giovanni Citriglia (Heartland) 12:29; 3. Zach Tribelo (Southern) 12:42; 4. Tim Stephens (Salem) 12:43; 5. Collin Helmick (Salem) 13:00; 6. Luke Reynolds (Heartland) 13:22; 7. AR Sharma (Salem) 13:35; 8. Gabe Blissenbach (Southern) 13:46; 9. Evan Barrett (Heartland) 14:09; 10. Will Madison (Salem) 14:27.

11. Tanner Flickinger (Salem) 14:28; 12. Joey Ketchum (Salem) 14:32; 13. Ben Miller (Beaver) 14:33; 14. Evan Haught (Southern) 14:38; 15. Ashtin Ward (Salem) 14:39; 16. Logan Redfern (Southern) 14:53; 17. Ashten Houlette (Leetonia) 14:58; 18. Nathan Marhefka (United) 15:00; 19. Hayden Thompson (Salem) 15:18; 20. Dustin Young (Salem) 15:21.

21. Andrew Frase (United) 15:23; 22. Emmit Harkleroad (Salem) 16:15; 23. Jonathan Mitchell (Heartland) 16:29; 24. Shane Venezia (East Palestine) 16:39; 25. Adam Jester (Columbiana) 16:40; 26. Owen Board (Southern) 16:50; 27. Jake Walker (Heartland) 16:55; 28. Ethan Rudibaugh (Salem) 17:03; 29. Ryan Dattilio (Columbiana) 17:14; 30. Jamin Brown (Heartland) 17:14.

31. Jack Mercer (United) 17:15; 32. Jacob Meyers (East Palestien) 17:23; 33. Tyler Rawlings (Southern) 17:23; 34. Drew Walker (Heartland) 17:24; 35. Will Morgan (Heartland) 17:27; 36. Derek Barbee (Heartland) 18:23; 37. Sam Spooner (Lisbon) 18:29; 38. Gavin Tribelo (Southern) 18:29; 39. John Rhodes (Columbiana) 19:04; 40. Silas Sadler (Leetonia) 19:12.

41. Brayden Mastronarde (United) 19:52; 42. Kaden Stryffeler (Heartland) 19:57; 43. Garon Pedicini (Columbiana) 20:20; 44. Brett Walker (Heartland) 21:06; 45. Caleb Bordonaro (Heartland) 21:37; 46. Andrew Mapley (Columbiana) 21:48.

——

JUNIOR HIGH GIRLS RESULTS

STANDINGS: 1. Salem (18), 2. East Palestine (47), 3. United (74), 4. Columbiana (99).

INDIVIDUAL LEADERS

1. Ella Double (Salem) 13:18.5; 2. Kami Rohm (Salem) 14:15; 3. Hannah Cunningham (East Palestine) 14:36; 4. Mikaylynn Murphy (Salem) 14:51; 5. Annika Murray (Salem) 14:55; 6. Marissa Brady (Leetonia) 14:57; 7. Hensley Nicholson (Salem) 14:58; 8. Jaylene Jackson (East Palestine) 15:16; 9. Audrey Morgan (United) 15:27; 10. Aniya Rodriguez (Columbiana) 15:31.

11. Mariam Figley (East Palestine) 15:39; 12. Lorelei Phillips (Heartland) 15:43; 13. Kelcie Summers (Southern) 15:45; 14. Lauryn Barton (Salem) 15:55; 15. Joanie Wood (Crestview) 15:58; 16. Dana Griffith (Salem) 16:03; 17. Andrea Rodgers (Southern) 16:04; 18. Nicole Barber (Beaver) 16:04; 19. Jazmine Ludt (East Palestine) 16:35; 20. Alexandria Roman (East Palestine) 16:36.

21. Alex Bellos (Leetonia) 16:45; 22. Adrianna Yorlano (Salem) 16:52; 23. Mallory Hudson (Salem) 16:55; 24. Sophia Stambaugh (Heartland) 17:01; 25. Rachael Rhodes (United) 17:09; 26. Samara Martin (United) 17:17; 27. Payton Price (United) 17:20; 28. Addyson Blazer (United) 17:39; 29. Anna Wise (Heartland) 17:50; 30. Kristin Sabatini (Beaver) 18:05.

31. Harleigh Bishop (East Palestine) 18:50; 32. Raquel Canterbury (East Palestine) 19:01; 33. Keeley Smith (East Liverpool) 19:02; 34. Makyah Newlun (East Liverpool) 19:31; 35. Julia Stockton (Salem) 19:54; 36. Diamond Berg (Columbiana) 20:08; 37. Emily Pratt (East Palestine) 21:20; 38. Leila Martin (East Palestine) 21:22; 39. Airianna Scullion (Co;umbiana) 22:07; 40. Georgia Bzinak (East Liverpool) 22:59.

41. Chloe Gill (Columbiana) 23:00; 42. Paige Urichko (Columbiana) 23:31; 43. Elizabeth Siembida (Columbiana) 23:41; 44. Sierra Lee (East Palestine) 25:48; 45. Charlotte Jones (East Palestine) 30:21.

——