SOCCER COUNTY ALL-STARS

All-Mahoning/Columbiana/Portage County Soccer Teams

Large School Girls

First Team

Ashley Story (Canfield); Elizabeth Pildlli (Canfield); Angela Copploe (Canfield); Jessica Miller (Poland); Brooke Bobbey (Poland); Kylie Quinn (Salem); Katelin Chilton (Salem); Cassie Stitt (Boardman); Alisa Earvin (Boardman); Casey Lindstrom (South Range); Jill Maynard (South Range); Tiffany Aliberti (Austintown Fitch); Kelsey Gartland (Austintown Fitch); Maddie Pidgeon (West Branch); Kendall Briceland (West Branch).

Honorable Mention

Ellie Allordino (Canfield); Alexus Blery (West Branch); Rachel Pugh (Poland); Corrin Erskine (Salem); Katelyn Sawyer (Boardman); Lillian Kimpel (South Range); Jackie Muccio (Austintown Fitch).

Small School Girls

First Team

Jane Casto (Springfield); Courtney Hughes (Springfield); Alexis Sanders (Cardinal Mooney); Alanna Ice (Beaver Local); Brianna Bowell (Ursuline); Natalie Rodgers (Valley Christian); Bethany Jewel (United); Lex Stike (Springfield); Carolyn Kay (Cardinal Mooney); Abby Price (Ursuline); Chasie Vogt (Valley Christian); Loren Swords (United); Anna Ohlin (Springfield); Indika Smith (Cardinal Mooney).

Honorable Mention

Grace Groner (Springfield); Katie Violi (Cardinal Mooney); Emily Monte (Beaver Local) Caroline Ary (Ursuline); Sadie Vogt (Valley Christian); Molly Ellyson (United).

Large School Boys

First Team

Garrett Dickey (Salem); Connor McKee (Salem); Ryan Weitzman (Poland); Sam Accordino (Canfield); Drew Theiss (Beaver Local); Narshall Ney (West Branch); Justin Parkins (Cardinal Mooney); Blake Baker (Austintown Fitch); Dillon Cailor (Boardman); Dustin Griffith (Salem); Reed McCreery (Poland); Tanor English (Canfield) Colin Brightwell (Beaver Local); Connor Hendrick (West Branch); Benjamin Turgovich (Cardinal Mooney).

Honorable Mention

Logan Murphy (Salem); Matthew Slepski (Poland); Alec Simone (Canfield); Chase Wilcox (Beaver Local); Carson Gosset (West Branch); Nathaniel Jones (Cardinal Mooney) Hunter Klaus (Austintown Fitch); Chris Mediate (Boardman).

Small School Boys

First Team

Canaan Johnson (South Range); Michael Kuhns (South Range); Luke Wickline (Crestview); Noah Brieck (United); Carl Ross (Ursuline); Austin Hooley (East Palestine); Travis Tikkanen (Jackson-Milton); Charlie Staffeld (South Range); Mitchell Genova (Crestview); Zach Jewell (United); Jacob Pavlak (Ursuline); Josh Welch (East Palestine); Jeremiah McAdams (Jackson-Milton); Brady White (South Range); Matt Nery (Crestview).

Honorable Mention

Luke Schaefer (South Range); Scott Murray (Crestview); Anthony Phillips (United); Guy Kaho (Ursuline); Carter Wisser (East Palestine); Josh Spalding (Jackson-Milton).

COMMENTS