2016 Inter-Tri County League Football All-Stars

Red Division

First Team

Aniello Buzzacco (South Range); Jordan Murphy (Crestview); Zack Stouffer (Springfield); Parker Sherry (East Palestine); Frank Centofanti (Springfield); Nathan Daniszewski (South Range); Colton Graham (United); Gabe Barnard (Springfield); Trevor Kimmel (East Palestine); Russell Seymour (Springfield); Mathias Combs (South Range); Taymer Graham (South Range); Dominic Perry (Crestview); Ethan Nezbeth (Springfield); Vincent Delaroza (East Palestine); Parker Hydrick (United); Ryan Thompson (Springfield); Peyton Remish (South Range).

Second Team

Jake Ford (Springfield); Jacob Crawford (Crestview); Zack Renaldy (Springfield); J.R. Davis (East Palestine); Ethan Dominguez (South Range); Joe Stantangelo (Springfield); Jacob Scheller (Crestview); Josh Good (United); Alex Guy (East Palestine); Branden Kemp (East Palestine); Levi Taylor (South Range); Tyler Humphrey (United); Pat Flara (Springfield); Seth Morrow (South Range).

Honorable Mention

Chris Herubin (South Range); Matt Brooks (South Range); Adam Klein (East Palestine); Shane Hamner (East Palestine); Anthony Stouffer (Springfield); Brannon Brungard (Springfield); Luke Snyder (Springfield); Jack Davis (Crestview); Andrew Yanssens (Crestview); Cade Wood (United); Nathan Mikell (United).

White Division

First Team

Dougie Minor (Lisbon); Sean Congemi (Columbiana); Colin Sweeney (Lisbon); Marcus Nenichka (Lisbon); Justin Miller (Wellsville); Keenan Green (Columbiana); Will Grodhaus (Southern); Bailey McCullough (Lisbon); Devon Champney (Leetonia); Connor Stacey (Columbiana); Jake Liberati (Lisbon); Joe Dickson (Southern); Cam Summers (Lisbon); Michael Shope (Wellsville); Mitch Davidson (Columbiana); Jason Thompson (Lisbon); Hayden Dalrymple (Wellsville); Douglas Rhodes (Leetonia).

Second Team

Caleb Rupert (Columbiana); Chris Short (Southern); Zack Almy (Southern); Austin Keats (Leetonia); Blayke McCloud (Wellsville); David Toot (Lisbon); Tim Davin (Columbiana); Bradly Cline (Wellsville); Seth Davis (Lisbon); Tanner Pearl (Columbiana); Branzen Grodhaus (Wellsville); Danny McCool (Leetonia); Seth Stokes (Lisbon); Brock Simpson (Leetonia).

Honorable Mention

Michael Buffone (Leetonia); Derrick Grossen (Leetonia); Justin Sweeney (Lisbon); Justin Larkins (Lisbon); Brice Blackburn (Lisbon); Derrick Suggs (Wellsville); Ryan Miller (Wellsville); Tyler Milhoan (Southern); Dakota Wetzel (Southern); Tucker Cope (Columbiana); Matt Fay (Columbiana).

Blue Division

First Team

C.J. Quinn (Western Reserve); Joey Celli (McDonald); Jared Miller (Mineral Ridge); Evan Stevens (Lowellville); Austin Seifert (Western Reserve); Dylan Portolese (McDonald); Karl Klockenga (Western Reserve); Justin Cox (Mineral Ridge); Johnathan Voland (Jackson-Milton); Danny Lindbaugh (Mineral Ridge); Nate Martin (Sebring); Dale Wolford (McDonald); Jack Cappabianca (Western Reserve); Nick Scari (Jackson-Milton); Wyatt Larimer (Western Reserve); Alex Cintron (McDonald); Noah Laster (Jackson-Milton); Cody Hilles (Western Reserve); Tristen Weekly (Sebring).

Second Team

Calvin Wolford (McDonald); Zach Socha (Jackson-Milton); Josh Celli (McDonald); Joe Sudol (McDonald); Colton Brown (Sebring); Dom Velasques (Western Reserve); Cameron Shaffer (Jackson-Milton); Achilli Minch (Lowellville); Austin Mercer (Jackson-Milton); DeCosta Baptiste (Mineral Ridge); Mike McLean (Mineral Ridge); Dallas Smith (Western Reserve); Tyler Stellmar (Lowellville); Rob Hively (Western Reserve); Dalton Smith (Sebring); Robbie Rouse (Sebring).

Honorable Mention

Jarod Hunter (Sebring); Drew Kleinman (Sebring); Kade Hilles (Western Reserve); Ryan Demsky (Western Reserve); Joey Clegg (Western Reserve); Nick Lowry (McDonald); Zach Nolf (McDonald); Nate Sollack (Lowellville); Vinnie Kacir (Lowellville); Joe Caruso (Mineral Ridge); Mikey Spenser (Jackson-Milton); Nick Vergallito (Jackson-Milton).

COMMENTS